Feed on
Posts
Comments

Prisimenu kaip 90-aisiais kažkoks žymus Lietuvos veikėjas svaičiojo apie tai, kad Lietuvą dabar užplūs amerikiečiai, nes niekur kitur pasaulyje nėra tokios vietos, kaip musų Kuršių Nerija.

Tokios kopos kaip Parnidžio ir smėliu užpustytų kaimų, niekur kitur matyti neteko, bet sesutę mūsų Kuršių Nerija tikrai už Atlanto turi – tai Cape Cod’as – 65 mylių ilgio iškyšulys, nuo 1914 m. tapęs sala ir esantis Massachusetts’o valstijoje, JAV.

Aukščiausias taškas Pine Hill yra 93 m. virš jūros lygio. Toje vietoje būti neteko, bet ir kitur kopų aukštis yra gana įspūdingas.

Matot palei vandenyną bėgančią porelę ? 🙂

Ši vieta vadinasi Marconi site, nes iš čia 1903 m. sausio 18 d. italas inžinierius Gugliemo Marconi pasiuntė 48 žodžių telegramą Anglijos karaliui ir netrukus gavo atsakymą. Tai buvo pirmosios, pasiųsta ir gauta telegramos, tarp Amerikos ir Europos.

Taip atrodė pirmoji, jau nugriauta telegrafo stotis.

Na bet esmė, ne telegrafe, o Atlanto pakrantės grožy, taip primenančiame Lietuvą. Net smėliukas toks pat…

Ir viksvos…

Smėlis čia irgi keliauja, pustomas Atlanto vėjų. Žiūrėjau filmuką informaciniame centre. Ta pati vieta parodyta po dienos, savaitės, mėnesio ir visi kadrai skirtingi.

„Tik mažą pušelę, maldauju, palik“…

Toks savas ir pažįstamas „lietuviškas“ peizažas. Mano išsiilgusi Lietuvos siela, čia pabuvusi, tiesiog atsigavo. Nors tiek…

Amerikietiškoje nerijoje 14 miestukų ir net nežinau kiek gyvenviečių. Keliose iš jų teko apsilankyti ir tai kas įdomiausia, aprašysiu vėliau, kaip ir apie netoliese esančias salas Martha’s vineyard ir įspūdingąją Nantucket.

Pabaigai – YouTube’ j rastos žavios senovinės atvirutės iš Cape Cod’o.

Senasis Cape Cod\’as

Leave a Reply

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos