Feed on
Posts
Comments

Philadelphia-20140309-00738

Fotografijos pasaulyje yra bent keletas fotografijų,tapusių tam tikro laikotarpio simboliu. Viena iš jų – Alfred’o Eisenstaedt’o nuotrauka „Pergalės bučinys“, kurioje jūreivis bučiuoja med.seserį Manhattan’o aikštėje, 1945-ųjų rugpjūčio 14-ąją, kuomet buvo oficialiai paskelbta apie Japonijos kapituliaciją. Gana įdomi šios fotografijos istorija, kurią amerikiečių spauda prisiminė ryšium su vieno iš jos herojų – Glenn McDuffie mirtimi, praėjusį mėnesį. Intrigos, jaudinusios amerikiečių protus net keletą dešimtmečių, esmė buvo – kas ta besibučiuojanti pora, įamžinta kultinėje fotografijoje ?
„Life“ žurnalo reporteris Alfred’as Eisenstaedt’as, tą įsimintiną dieną, nuėjo į Times skverą, padaryti, pergalės džiaugsmu alsuojančių, šventinių nuotraukų. Kaip vėliau prisiminė pats fotografas, jis pamatė jauną jūreivį, kuris džiaugsmingai ėjo per aikštę ir bučiavo sutiktas moteris. Jo kelyje stovėjo ir baltais rūbais apsirengusi med. sesuo, tad A.Eisenstaedt’as nutarė, jog vaikinas nepraeis pro šalį ir nutaikė savo „Leiką“…Nuotrauka buvo išspausdinta ant „Life“ viršelio ir tapo neįtikėtinai populiari.
1979 metais žurnalas „Life“ surinko specialią komisiją, į kurią įėjo istorikai, fotografai, dailininkai,ekspertai, nuotraukos autorius, ir paskelbė legendinės fotografijos herojų paiešką. Po metų buvo atrinkta apie 11 pretendentų į jūreivio poziciją ir 3 – į med.sesers. Po ilgų diskusijų, komisija nutarė, kad „Pergalės bučiny“ galimai buvo nufotografuoti George Mendossa ir Greta Frydman. Bet kiti pretendentai nenurimo ir netrukus, nuotraukoje užfiksuota mergina, buvo pripažinta Edith Stain. 1945m. ji dirbo ligoninėje, netoli Times skvero ir nuėjo ten, kai išgirdo per radiją, prezidento kalbą. Aplink visi dainavo, šoko, bučiavosi. Netikėtai ją apkabino aukštas jūreivis ir apdovanojęs ilgu, aistringu bučiniu, išnyko minioje.Jie nepersimetė nei vienu žodžiu ir net nepastebėjo, kaip juos nufotografavo. Paskutinis „kandidatas į jūreivius“- Glenn McDuffie, buvo pripažintas tik praėjus 60-čiai metų po tos įsimintinos datos. Jam padėjo autoritetingiausias JAV kriminalinis dailininkas ( yra tokia profesija),Luis Gibson, kuris beveik metus studijavo G.McDuffie jaunystės laikų nuotraukas ir lygino jas su legendinės fotografijos originalu. L.Gibson’o išvadą patvirtino ir nepriklausomi ekspertai. Buvęs jūreivis pasakojo, kad tą vakarą turėjo persėsti į kitą traukinį New York’e ir išgirdęs apie pergalę, be galo nudžiugo, juolab, kad atsirado viltis, jog jo brolis grįš iš japonų nelaisvės. Tad iš tos laimės ir džiaugėsi, kaip beišmanė. 🙂 Sulaukęs 80-ies, buvęs jūreivis, vėliau visą gyvenimą dirbęs paprastu paštininku, pažino šlovės skonį.Jis ėmė važinėti po visą šalį, dalyvaudamas įvairiausiuose show ir visai padoriai apsirūpindamas savo senatvę. Už kiekvieną autografą ir bučinį, Glenn’as imdavo po dešimt dolerių. 🙂
Vis tik pati įdomiausia asmenybė iš tos kompanijos, buvo fotografas Alfred’as Eisenstaedt’as, gimęs Vakarų Prūsijoje ( dab.Lenkijoje), turtingų žydų šeimoje. Jis buvo sunkiai sužeistas Pirmajame pasauliniame kare, vėliau tapo Berlyno laikraščio Die Welt fotografu. Per gana trumpą savo karjeros Berlyne laikotarpį, sugebėjo padaryti Hitlerio,Gebelso, Mussolinio portretus, o 1935m. emigravo į JAV, kur netrukus įsidarbino „Life“ redakcijoje, ten ir dirbo visą savo likusį gyvenimą, publikavo daugiau nei 2500 fotografijų. Jis yra laikomas šiuolaikinės amerikiečių fotografijos tėvu. Tarp jo nuotraukų personažų – John Kennedy, Marilyn Monroe, Sofi Loren, Albert Einstein, Bernard Shaw. Fotografavo jis ir karą Japonijoje bei Korėjoje, nevengė vaizdų iš eilinių amerikiečių gyvenimo. Paliko tikrai gausų, amerikietiškos fotožurnalistikos, aukso fondą.

“ KISS OF VICTORY“

Leave a Reply

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos